Węże przemysłowe wykonane z wysokiej jakości tworzyw sztucznych są wykorzystywane w różnych celach w przedsiębiorstwach zajmujących się przetwórstwem i produkcją różnego rodzaju produktów. Obecnie na rynku można znaleźć szeroką gamę węży przemysłowych. W związku z tym przy wyborze należy kierować się przede wszystkim jakością i sposobem wykonania oraz normami, które spełnia dany produkt. Tylko wysokiej jakości węże będą spełniały oczekiwania klientów oraz nie spowodują problemów technicznych czy w zakresie bezpieczeństwa.

Rodzaje węży przemysłowych

Na polskim rynku można znaleźć obecnie szeroki wybór węży do różnych specyficznych zastosowań w przedsiębiorstwie. Do najbardziej popularnych należą:

  • Węże do wody i pary: dostępne w różnych wersjach, umożliwiają przepływ gorącej wody (w niektórych przypadkach też pary) o różnej temperaturze; tego rodzaju węże są bardzo elastyczne i wytrzymałe; kilka wersji węży ma parametry pozwalające na transmisję niektórych rodzajów chemikaliów.
  • Węże do sprężonego powietrza: przeznaczone są przede wszystkim do przepływu powietrza pod wysokim ciśnieniem, ale równie dobrze nadają się do wody i niektórych rodzajów chemikaliów; węże tego typu są bardzo elastyczne i mocne, dzięki temu mogą być swobodnie wykorzystywane na otwartej przestrzeni; są to węże często wykorzystywane do środków ochrony roślin.
  • Węże do gazów: szczególna kategoria węży przemysłowych, która pozwala na transmisję różnego rodzaju gazów w przemyśle (w zależności od parametrów technicznych może chodzić o takie gazy jak np. argon, CO2 przy spawaniu, tlen i wiele innych).
  • Węże do środków chemicznych: są to zazwyczaj wielofunkcyjne węże do zasad lub kwasów (w tym stężonych), które są wykorzystywane w procesach przetwórstwa przemysłowego; tego rodzaju węże charakteryzują się wysoką wytrzymałością i spełniają najwyższe standardy w zakresie bezpieczeństwa, co pozwala zminimalizować ryzyko wycieku niebezpiecznych substancji chemicznych.
  • Węże do motoryzacji: szeroka grupa węży przemysłowych stosowanych w pojazdach różnego typu; węże te pozwalają m.in. na skuteczny przepływ sprężonego powietrza w układach hamulcowych czy też na przepływ płynu chłodzącego; muszą spełniać restrykcyjne wymogi obowiązujące w branży motoryzacyjnej.

Oprócz tych najbardziej popularnych rodzajów węży na polskim rynku można znaleźć także wiele innych specjalistycznych węży przemysłowych, w tym m.in. węże do produktów spożywczych, do benzyn i olejów oraz węże specjalnego przenaczenia.

Węże przemysłowe spełniające wymogi jakościowe i bezpieczeństwa

Węże przemysłowe renomowanych producentów są zgodne z normami DIN i polecane przez najlepszych ekspertów. W ofercie takich profesjonalnych firm jak Fagumit można znaleźć węże o parametrach technicznych (w tym średnicy i długości) dopasowane do potrzeb różnych typów przedsiębiorstw. Węże przemysłowe mogą być poddawane testom oraz naprawom zgodnie z zaleceniami producentów.