Pomimo faktu, że obecny rok jest wysoce specyficzny i znacznie utrudnia prowadzenie biznesu, inwestowanie oraz świadczenie usług w sposób, w jaki byliśmy do tego przyzwyczajeni, to w dalszym ciągu otrzymujemy wiadomości oraz zapytania od klientów korporacyjnych i osób prywatnych dysponujących wolnymi funduszami, które to pragnęliby oni pomnożyć.

Z naszych obserwacji wynika, że najkorzystniejszym obecnie rozwiązaniem dla osób nieobawiających się zakrojonych na szeroką skalę inwestycji jest budowa od podstaw, a następnie sprzedaż biurowców zlokalizowanych w centrach aglomeracji miejskich.


Oczywiście pomysł taki może wiele osób odstraszyć już na starcie, bowiem należy pamiętać, żeby aby zrealizować taką inwestycję do końca, należy dysponować niemałymi środkami finansowymi oraz być przygotowanym na ewentualne dodatkowe koszty, które to generowane mogą być przez ilość dokumentacji jaką należy przygotować oraz przez ewentualne modernizacje i zmiany plany początkowego, które to należy wprowadzić w życie, aby sprostać stale zmieniającym się przepisom prawa budowlanego. Jeżeli jednak te aspekty nie napawają nas obawą, a my pomimo trudnego roku pragniemy przygotować sobie podwaliny na kolejne lata i zapewnić sobie stały dopływ gotówki z wynajmu lub odsprzedaży przestrzeni na użytek firmowy, budowa oraz sprzedaż biurowców będzie dla nas bez wątpienia strzałem w dziesiątkę!


Jak mówią specjaliści z firmy MIX Group; przed przystąpieniem do realizacji warto skonsultować się z ekspertami z branży deweloperskiej celem wybrania najkorzystniejszej możliwej lokalizacji biurowca. Sprawi to, że obiekt już w momencie powstawania będzie z każdym kolejnym miesiącem wyłącznie zyskiwał na wartości, natomiast znalezienie chętnych na wykup lub wynajem nie będzie stanowiło jakiegokolwiek problemu. Istotne jest, aby obiekt taki był zlokalizowany możliwie jak najbliżej centrum oraz gwarantował łatwy dostęp do kluczowych sklepów, obiektów użyteczności publicznej oraz im podobnych miejsc niezbędnych do skutecznego prowadzenia działalności gospodarczej.

Nie bez znaczenia pozostaje także duża dostępność wszelkiej maści środków komunikacji publicznej, możliwość udania się na obiad lub lunch do pobliskiej restauracji w czasie przerwy, jak również bliskość osiedli mieszkalnych, w których będą mogli mieszkać zatrudnieni w biurowcu pracownicy. Jeżeli już na etapie planowania weźmiemy wszystkie te kwestie pod uwagę, sama realizacja projektu będzie dla nas przyjemnością, natomiast my szybko zaczniemy uzyskiwać zwrot z poczynionej inwestycji.

Pomimo trudnych czasów biznes bowiem w dalszym ciągu się rozwija, a dzięki pełnej komputeryzacji i możliwości pracy niezależnie od panujących obostrzeń epidemiologicznych, przestrzeń biurowa stanowi obecnie łakomy kąsek zarówno dla firm jak i dla indywidualnych przedsiębiorców poszukujących idealnej lokalizacji dla swojej siedziby. Jeżeli tylko uda nam się zabezpieczyć środki potrzebne do zbudowania obiektu od podstaw, dalsze etapy inwestycji nie powinny nam przysporzyć jakichkolwiek problemów.